Rok Szkoły Zawodowców

W związku z realizacją programu Rok Szkoły Zawodowców, zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w Konkursie otwartym „Szkoła zawodowa - mój wybór”, organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Kuratorium Oświaty.

Celem konkursu jest upowszechnianie kształcenia zawodowego i poszczególnych zawodów poprzez wybór i prezentację najlepszych prac uczniów. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i szkół dla młodzieży prowadzących kształcenie w zawodach (publicznych i niepublicznych o uprawnieniach szkół publicznych), tj. zasadniczych szkół zawodowych, techników i szkół policealnych.

Uczestnicy konkursu (jeden uczestnik zgłasza jedną pracę) pod opieką nauczyciela przygotowują pracę na temat „Wybiorę szkołę zawodową bo …” (dla gimnazjum), „Wybrałam/em szkołę zawodową bo …” (dla szkoły zawodowej), opracowaną w jednej z trzech kategorii: praca pisemna, praca plastyczna lub film. Zadaniem uczniów będzie wykazanie się umiejętnościami, kreatywnością i takim sposobem prezentacji tematu, który zachęci młodych ludzi do świadomego planowania własnej kariery edukacyjno-zawodowej.

Konkurs będzie przebiegał dwuetapowo:

• I etap wojewódzki – zgłaszanie prac do 31 marca 2015 r. ogłoszenie wyników konkursu na etapie wojewódzkim – do 30 kwietnia 2015 r.

• II etap ogólnopolski – ocena prac wyróżnionych na etapie wojewódzkim – do 8 czerwca 2015 r. ogłoszenie wyników konkursu – 10 czerwca 2015 r.

Więcej informacji: http://www.kuratorium.waw.pl/pl/site/573/konkurs-szko%C5%82a-zawodowa-m%C3%B3j-wyb%C3%B3r.html